شبکه انديشمندان قم
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 30936
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1392 0:13
تعداد بازدید : 1805

نابودی اسرائیل به نفع همه کشورهاست

دبیرکل حزب الله لبنان که به مناسبت روز قدس سخنرانی کرد، تاکید کرد که دشمنان می خواهند شیعیان را از قضیه فلسطینی حذف کنند، اما ما شیعیان علی ابن ابیطالب اعلام می کنیم که از قضیه فسطینی و قدس چشم پوشی نمی کنیم.

سید حسن نصر الله، دبیرکل حزب الله لبنان سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس را با این جمله آغاز کرد که در هفتم اوت 1979 یعنی اولین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی در ایران «امام خمینی»(ره) اطلاعیه‌ای صادر کرد و در آن از تمام ملل مستضعف جهان خواست تا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس در نظر بگیرند و این نکته‌ای است که آیت الله خامنه‌ای نیز بر آن تاکید کرد.دبیرکل حزب الله لبنان که به مناسبت روز قدس سخنرانی کرد، تاکید کرد که دشمنان می‌خواهند شیعیان را از قضیه فلسطینی حذف کنند، اما ما شیعیان علی‌ابن ابیطالب اعلام می‌کنیم که از قضیه فسطینی و قدس چشم پوشی نمی‌کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: در دوم آگوست سال 2013 میلادی ما بیش از هر زمان دیگری به این مناسبت نیاز داریم و از تمام کسانی‌که در این هوای گرم این دعوت را پاسخ گفتند، تشکر می‌کنیم.

هدف از اعلام روز قدس یادآوری قضیه فلسطینی است

وی گفت: هدف این دعوت یادآوری قضیه فلسطینی به مسلمانان و جهانیان و جلوگیری از به فراموشی سپردن آن و استفاده از بسیج نیروها و بهره برداری از آنها برای نجات دادن قدس و فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونست و تمرکز بر تجاورها و تعدی‌هایی است که فلسطین و مردم فلسطین از محاصره و گرسنیگی دادن تا یهودی سازی مقدساتش و بیان این خطرات در معرض آن قرار می‌گیرند.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: فلسطینی که ما از آن سخن می‌گوییم، فلسطینی است که از دریا تا رود کشیده و باید به طور کامل به صاحبان آن باز گردانده شود و هیچ کس در این منطقه چه شیخ و چه سید و چه شاهزاده و چه شاه و چه نخست وزیر و چه رئیس جمهور نمی‌تواند از ذره‌ای از خاک فلسطین یا قطره‌ای از آب آن یا نفت آن یا قطعه زمینی از آن چشم پوشی کند، چون کسی اجازه و اختیار آن را ندارد.

توصیف امام از اسرائیل بسیار دقیق بود

وی افزود: امام خمینی (ره) از اسرائیل توصیفی واقعی و دقیق ارائه دادند، هنگامی‌که این رژیم را غده سرطانی نامیدند. این رژیم غده‌ای سرطانی است و تنها راه درمان سرطان ندادن فرصت به آن و عدم تسلیم در برابر آن و ریشه کن کردن آن است.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: اسرائیل خطری همیشگی و وحشتناک است و تنها خطری علیه فلسطین و فلسطینیان به شمار نمی‌آید و کسانی‌که اینگونه تصور می‌کنند، در گمراهی و نادانی هستند، اسرائیل خطری علیه تمام ملل و کشورهای منطقه و امنیت و تمامیت ارضی آنها و نه تنها تهدیدی وجودی برای فلسطینیان تشکیل می‌دهد، اسرائیل خطری برای تمام کشورها و ملت‌های منطقه است و کسی که منکر این امر ‌شود، متکبر است.

زوال اسرائیل مصلحتی ملی برای تمام کشورهای منطقه است

نصرالله گفت: برخی گمان می‌کنند که فروپاشی و زوال اسرائیل مصلحتی فلسطینی است، در حالی‌که این مصلحتی ملی برای تمام کشورهای منطقه است و نمی‌توان این خطر را از اردن و مصر و سوریه و دیگر کشورهای منطقه از جمله لبنان جدا کرد. به همین دلیل فروپاشی و محو اسرائیل مصلحت ملی اردنی، سوری، مصری و لبنانی است.

وی تاکید کرد: هرکس در برابر طرح رژیم صهیونیستی قرار گیرد و مقابل آن مقاومت کند، در هر جای منطقه ما یا هر نقطه از جهان باشد، مثل این است که از فلسطین و از وطن و ملت و کرامت و آینده و فرزندان و نوادگان خود دفاع کرده است.

همه باید به مسئولیت خود در قبال قضیه فلسطینی عمل کنند

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این مسئولیتی کلی و عمومی است و تمام فلسطینیان و اعراب و مسلمانان و مسیحیان و هر انسان‌های روی جهان را در برمی‌گیرد، چون قضیه‌ای برحق و مصیبتی برحق است و میزان این مسئولیت از ملتی به ملت دیگر و از شخصی به شخص دیگر و از کشوری به کشو دیگر تفاوت می‌کند و در درجه اول مسئولیت ملت فلسطین است.

وی افزود: اما ما باید با موضع‌گیری سیاسی و همبستگی مردمی و موضع‌گیری رسانه‌ای و حمایت مالی از فلسطینیان از قضیه فلسطینی حمایت کنیم . آنچه روز قیامت از ما پرسیده می‌شود، عدم به رسمیت شناختن اسرائیل و مشروعیت بخشیدن به آن است. همچنین باید اولویت ما مبارزه و رویارویی با دشمن صهیونیستی باشد، اگرچه اگر از ابتدای کار این اولویت ما بود، هیچ‌گاه به جایی نمی‌رسیدیم که هم اکنون در آن قرار داریم.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که همه دردها و رنج‌هایی که ما در لبنان و دیگر ملل منطقه با آن مواجه هستند، به دلیل چشم پوشی از این مسئولیت است.

اگر یک پنجم آنچه علیه ایران هزینه کردند، برای فلسطین هزینه می‌شد، فلسطین آزاد می‌شد

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت: برخی‌ها می‌گویند که اولویت با مقابله با گسترش سوسیالیسم است و میلیاردها دلار برای مقابله با آن هزینه می‌کنند و حتی در جنگ در افغانستان هزاران نفر برای مشارکت در جنگ رفتند اما برای چه فلسطین را رها کرده و به جنگ در افغانستان رفتید؟

نصرالله تصریح کرد: دشمن جدیدی به اسم گسترش نفوذ ایران و فارس‌ها ابداع کرده و در ابتدا صحبتی از شیعه نمی‌کردند و وارد جنگ با ایران شدند و صدها میلیارد دلار هزینه کردند که اگر یک پنجم آن را در فلسطین هزینه می‌کردند، فلسطین آزاد می‌شد.

نصرالله تاکید کرد: پول‌هایی هزینه شد و ارتش‌هایی برای جنگ علیه ایران و نه برای جنگ علیه اسرائیل آماده شدند و هر کشتی جنگی در اینجا تضمینی برای آمریکا بود که علیه اسرائیل استفاده نمی‌شود، این امر نیز به اتمام رسید و موضوع دیگری آغاز شد و صحبت از گسترش نفوذ شیعیان مطرح شد و در مصر می‌گویند که گسترش شیعه وجود دارد اما این گسترش شیعه کجاست؟ می‌گویند که خطر شیعیان خطرناک‌تر از اسرائیل است... آیا این مطلب در روزنامه‌ها نوشته نشد؟ آیا در منبرهای مسجد این را نگفتند؟ آیا در شبکه‌های تلویزیونی با حمایت‌های مالی خلیج فارس پخش نشد؟ بدتر از همه اینکه آنها به برخی درگیری‌های سیاسی پوشش طایفه‌ای دادند، در مصر درگیری سیاسی وجود دارد، آیا این درگیری مذهبی است؟ درگیری سیاسی است و در لیبی و یمن نیز درگیری سیاسی بزرگ وجود دارد اما در کشورهای دیگر همانند عراق، سوریه، لبنان و بحرین که تعدد طایفه وجود دارد، درگیری سیاسی، درگیری طایفه‌ای می‌شود و عمدا این کار را می‌کنند زیرا درگیری طایفه‌ای سلاح مخربی است.

دبیرکل حزب الله همچنین تاکید کرد: وقت آن رسیده است تا ملت‌ها درک کنند که کسانی هستند تخریب منطقه، ملت‌ها، ارتش‌ها و تقسیم‌بندی به مسیحی، سنی، شیعه، دروز، اسماعیلی، فارس، کُرد و ترک را می‌خواهند اما متاسفانه ما تصمیمی نداریم تا کشورهایی را که برای این طرح مخرب کینه‌توزانه و خطرناک‌ترین طرح علیه منطقه تلاش می‌کنند، با انگشت نشان دهیم.

وی افزود: کسانی که از گروه‌های تکفیری در سراسر جهان اسلام حمایت کرده و آنها را به میدان‌های جنگ و قتل سوق می‌دهند همان کسانی هستند که در درجه نخست مسئول ویرانی‌های حاصل هستند و به اسرائیل خدمت می‌کنند.

همه مسائل در کشورها باید با گفت‌وگو حل شود

نصرالله تاکید کرد: ما از همه می‌خواهیم که در همه کشورها با گفت‌وگوی سیاسی مسائل را حل و خونریزی‌ها از سوریه گرفته تا سومالی، پاکستان، افغانستان و لیبی و هر مکان دیگری را متوقف کنند، این گروه‌های تکفیری در هر جایی که دست داشته باشند، فجایع به بار می‌آورند، ما در جنبش حزب‌الله همواره دعوت کرده و همچنان نیز تلاش می‌کنیم تا نقاط مشترک را یافته و اختلافات را به تعویق انداخته و یا سازماندهی کنیم و ما به این شیوه نیاز داریم زیرا اختلافاتی هست که اقتصاد و امنیت را به لرزه درمی‌آورد اما امروز اختلافات مخرب شده است.

نصرالله تصریح کرد: جریان دیگری هست که به روی آنچه جریان اسلامی خوانده می‌شود، آتش گشوده اما برای چه کسانی خدمت می‌کنند؟ و این هرج و مرج بزرگ همه را به کجا خواهد کشاند؟ به خاطر امت باید همه تلاش‌ها برای به شکست کشاندن طرح تجزیه مخرب، یکی شوند، مردم ما قادر هستند این شکست را وارد آورند و انشاء الله شکست خواهد خورد.
وی اظهار داشت: بر پایبندی بر اصول و اولویت‌هایی که دشمنان ما به خاطر آن با ما می‌جنگند تاکید می‌کنیم.

حزب‌الله در کنار فلسطین و ملت آن باقی خواهید ماند

وی یادآور شد: ما در حزب‌الله در کنار فلسطین و ملت آن باقی خواهیم ماند و نسبت به داشتن روابط مستحکم و حسنه با همه گروه‌های فلسطینی حریص هستیم اگرچه در برخی موارد مربوط به فلسطین و سوریه با آنها اختلاف داریم.

وی تاکید کرد: قدس باید ما را دور هم جمع کند و با وجود همه اختلافات اعم از فقهی، سیاسی، دینی و عقایدی باید پایبندی به فلسطین و قضیه فلسطین به دور از همه این اختلافات حفظ شود و باید از ایران و سوریه به خاطر حمایت از فلسطین و قضیه قدس و جنبش‌های مقاومت در لبنان و فلسطین که باعث شکست رژیم صهیونیستی و طرح این رژیم شد، تقدیر و تشکر کرد.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس گفت: مقاومت بیدار و آماده همچنان در حزب الله برای محافظت و حمایت از کشورمان و ملت‌مان و رویارویی با خواسته‌ها و چسم داشت‌های دشمن در کنار ارتش ملی لبنان باقی خواهد ماند که سلام و درود ما بر فرماندهان و افسران و سربازان و شهدا و مجروحان است و باید از امام مقاومت «سید موسی صدر» یاد کنیم که ما را به این راه مستقیم هدایت کرد و از مسئولان لیبی می‌خواهیم که به مسئولیت کامل خود و آنگونه که شایسته این قضیه بسیار مهم و حساس است، عمل کنند.

یک طرف در پس فتنه‌انگیزی میان شیعیان و اهل سنت قرار دارد

وی در ادامه داد: در این روزها اقدامات بسیاری در خصوص فتنه انگیزی‌های مذهبی صورت می‌گیرد و افراد بسیاری در شبکه‌های ماهواره‌ای و پایگاه‌های اینترنتی و پایگاه‌های اجتماعی اینترنتی از الفاظ و کلماتی استفاده می‌کنند که یک انسان شایسته نیست، از آنها در قبال شیعیان استفاده شود و هر طرفی که در پس این اقدام قرار دارد، می‌داند که چه می‌کند و همین طرف از شیعیان می‌خواهد تا آنها نیز چنین واکنشی در قبال اهل سنت داشته باشند. بنابراین باید گفت که یک طرف در پس دو گروه قرار دارد، چون این اقدامی عمدی است و هدف از آن رساندن اوضاع مشابه آن چیزی است که هم اکنون در عراق شاهد آن هستیم، یعنی رساندن آن به سر حد ارتکاب کشتارها و خودروهای بمبگذاری شده است و همین ماجرا در حال حاضر در سوریه با توسعه و گسترش بحران در این کشور در جریان است و آدمی به خوبی می‌تواند، در یابد در پس این اقدامات قرار دارد. اینکه هدف واداشتن شیعیان به فراموش کردن فلسطین و قدس است و اینکه شیعیان نسبت به فلسطین و فلسطینیان احساس نفرت داشته باشند.

می‌خواهند شیعیان را از معادله نزاع اعراب – اسرائیل خارج کنند

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود تاکید کرد که دشمنان می‌خواهند تا شیعیان از معادله نزاع اعراب – اسرائیل خارج شوند و این بدین معناست که ایران نیز از معادله خارج شود. آنها می‌خواهند ما به این نتیجه برسیم، به همین دلیل ما به این طرف‌ها به آمریکا و اسرائیل و انگلیس و ایادی آنها و هر دوست و دشمنی می‌گوییم که این همان واقعیت و حقیقت است که با خون و خونریزی همراه شده و امروز اعلام می‌کنیم که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نامیده شده و ما شیعیان و پیروان علی بن ابی طالب در سراسر جهان اعلام می‌کنیم که از قضیه فلسطینی و مقدسات آن چشم پوشی نمی‌کنیم.

ما شیعیان علی بن ابی طالب از فلسطین چشم پوشی نمی‌کنیم

وی افزود: به ما هرچه می‌خواهید بگویید، رافضی، تروریست، مجرم، هرچه می‌خواهید بگویید. ما را در هرگوشه و کناری در هر جبهه، بر درب هر حسینه‌ و مسجدی بکشید؛ ما شیعیان علی بن ابی طالب فلسطین را رها نمی‌کنیم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که ما در حزب الله از همین شیعیان هستیم. ما همان کسانی هستیم که در طرح مقاومت رشد یافتیم و تربیت شدیم و در حالی‌که نوجوان و جوان بودیم با قضیه رویارویی با طرح صهیونیسم و دفاع از فلسطین و قدس و مقدسات و تمامیت ارضی لبنان تربیت شدیم و این قضایا با خون و روح و جان ما آمیخته شده و این راه بهترین و برجسته‌ترین شهدای ما از سید عباس موسوی و شیخ راغب حرب گرفته تا حاج عماد مغینه است و ما جگر گوشه‌های خود را در این راه تقدیم کردیم.

وی در پایان سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس گفت: ما در حزب الله به مسئولیت‌های خود به هر اندازه که برعهده ما گذاشته شده عمل خواهیم کرد و ما اعلام می‌کنیم که حزبی اسلامی شیعی دوازده امامی هستیم که از فلسطین و قدس و مقدسات این امت چشم پوشی نمی‌کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :