شبکه انديشمندان قم

وحدت حوزه و دانشگاه در کلام رهبر انقلاب

حضرت آيت الله العظمی خامنه اي، رهبر گرانقدر انقلاب، که خود از مناديان و رهبران اوليه تفکر وحدت حوزه و دانشگاه هستند، در موارد فراوانی به تبيين اهمیت و ارزش اين موضوع پرداخته و تلاش نموده اند تا موانع نظري و عملي اين همگرايي را از میان بردارند.

27 آذر 1392

امام خمینی(ره) و وحدت حوزه و دانشگاه

وحدت حوزه و دانشگاه یکی از آرمان ها و شعارهایی بود که امام راحل(ره) پس از شهادت آیت اللّه مفتح آن را مطرح نموده تا دست اندرکاران نظام با هم اندیشی بتوانند با طرح و برنامه ریزی های هوشمندانه این آرمان الهی را به ثمر رسانند.

27 آذر 1392

غدير محور انسجام اسلامي

غدير محوري است براي وحدت و انسجام هر چه بيشتر مسلمين در حول محور آن كه در اين مختصر به برخي از نمادهاي آن اشاره مي كنيم .

1 آبان 1392

عيد قربان در آيات و روايات

كنگره حج اجتماع عظيم جهاني و عظيم ترين گردهمايي مسلمانان سراسر جهان است. اين گردهمايي يكي از شعائر بزرگ اسلامي است كه درخشش ويژه اي در تاريخ اسلام داشته و نقش محوري در وحدت و انسجام دنياي اسلام دارد .

23 مهر 1392

عطر گل محمدی

بارها و بارها زندگی و روش و منش پیامبر اعظم صلیاللهعلیهوآله را مطالعه کردم و هر بار که زندگی سراسر درس او را میخواندم، بیشتر به فکر فرو میرفتم. گاه اشک امانم نمیداد و با چشمانی اشکآلود در رفتارهای کریمانه او محو میشدم. آن حضرت نمونه انسانی کامل و الهی است که شایسته اسوه و الگو قرار گرفتن است. از این رو، قرآن درباره او فرمود: لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ احزاب/21؛ همانا برای شما در سیره رسول خدا الگو و سرمشقی نیکو است.

26 شهریور 1392

  • تعداد رکوردها : 18