شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  75رکورد در مدت زمان 0.281ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  چرا قوم یهود با مسلمانان دشمنی دارند؟ مگر میان این دو قوم چه گذشته است که این قدر اسلام مورد غضب یهود است؟ و در نهایت، دلیل دشمنی و ریشه عداوت یهود با اسلام چیست؟ حسادت یکی از ریشه های دین گریزی است و می توان آن را از شعبه های دنیادوستی به شمار آورد، تا جایی که امام صادق(ع) آن را ریشه کفر دانسته و فرموده است: «وَ اِیَّاکُمْ اَنْ یَحْسُدَ بَعْضُکُمْ بَعْضاً فَاِنَّ الْکُفْرَ اَصْلُهُ الْحَسَد؛ مبادا برخی از شما نسبت به دیگری حسودی کند؛ زیرا ریشه کفر حسادت است.»
  در این نوشتار برآنیم تا ضمن بیان برخی از منابع تفسیری شیعه و اهل سنت در طی قرن اول تا چهاردهم، به بررسی این نظر بپردازیم. البته، اگر چه ممکن است بعضی تفسیرها در مورد آیاتی که ذکر خواهد شد از دیدگاه شیعه مورد پذیرش نباشد، ولی صرف نام بردن از «دریای فارس» و «خلیج فارس» خود دلیل و سندی تاریخی بر مدعای این نوشتار می باشد و تحقیق کامل در این باره به مجال بیشتری نیازمند است.
  آیا این درست است که تئوری ولایت فقیه و اندیشه سیاسی حکومت ولایی از ابداعات فقهای معاصر و یا حداکثر از دوران محقق نراقی متوفی 1245هـ . ق به بعد است و فقیهان گذشته به هیچ وجه از ولایت فقیه به مفهوم حکومت داری و زمامداری جامعه سخنی نگفته اند؟
  متن ذیل گفتگو سید صمد موسوی با دکتر لک زایی درباره مبانی و منابع پالایش علوم انسانی با عنوان « حکومت جهانی، علوم انسانی متعالیه می خواهد» است که در نشریه فرهنگ پویا به چاپ رسید.
  چکیده پایان نامه کارشناشی ارشد با عنوان عدالت سیاسی
  حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با درخواست از همه جریان های گوناگون سیاسی و شخصیت ها و عناصر متنفذ برای کمک به آقای روحانی و دولت وی تأکید فرمودند: امیدواریم رئیس جمهور وظایف سنگین خود را به خوبی انجام دهد و توقعات مردم را به بهترین وجه برآورده سازد.
  «بنیامین نتانیاهو» در واکنش به سخنان حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب گفت: روحانی زودتر از آنکه ما انتظار داشتیم چهره واقعی خود را نمایان ساخت.
  دبیرکل حزب الله لبنان که به مناسبت روز قدس سخنرانی کرد، تاکید کرد که دشمنان می خواهند شیعیان را از قضیه فلسطینی حذف کنند، اما ما شیعیان علی ابن ابیطالب اعلام می کنیم که از قضیه فسطینی و قدس چشم پوشی نمی کنیم.
  در این بخش لیست برخی کتب و مقالات سید صمد موسوی معرفی شده اند
  • تعداد رکوردها : 75