شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  75رکورد در مدت زمان 0.250ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  این جزوه که به صورت pdf است را دانلود کنید بدیهی است سوالات امتحانی از جزوه طرح خواهد شد
  این سرزمین مدت هاست انتظارت را می کشد؛ لحظه شماری می کند برای حضورت. بهانه ها دست به دست هم می دهند تا تو قدم در راه بگذاری، راهی بی بازگشت.
  نصب نسل جدید سانتریفیوژها در بخش روزمینی نطنز در اقدام شایسته سازمان انرژی اتمی ایران در پاسخ به تندروی امریکا
  حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر گرانقدر انقلاب، که خود از منادیان و رهبران اولیه تفکر وحدت حوزه و دانشگاه هستند، در موارد فراوانی به تبیین اهمیت و ارزش این موضوع پرداخته و تلاش نموده اند تا موانع نظری و عملی این همگرایی را از میان بردارند.
  وحدت حوزه و دانشگاه یکی از آرمان ها و شعارهایی بود که امام راحل(ره) پس از شهادت آیت اللّه مفتح آن را مطرح نموده تا دست اندرکاران نظام با هم اندیشی بتوانند با طرح و برنامه ریزی های هوشمندانه این آرمان الهی را به ثمر رسانند.
  بدون تردید نام امام خمینی ره با تاریخ معاصر جهان آمیخته و بویژه برای مسلمانان نامی آشنا و محبوب است. امام خمینی مرد قرن و احیاگر میراث عظیم اسلامی در جهان امروز است. به رغم سیطره تمدن غربی بر جهان امروز و شیفتگی بسیاری به زرق و برق آن، امام خمینی راه جدیدی را برای انسان امروز ارائه کرده و به تعبیر میشل فوکو (1)، منادی معنویت و روحی جدید برای جهان، بی روح در عصر حاضر گردید.
  در این مقاله به جایگاه دولت در اندیشه عالمان مسلمان خواهیم پرداخت. این بحث به ما کمک می کند تا نوع نگاه و تحلیل علما و نیروهای مذهبی را از ماهیت دولت های موجود در تاریخ ایران و جهان اسلام و بلکه جهان بهتر درک کنیم.
  • تعداد رکوردها : 75